المپیاد ریاضی و کامپیوتر

دپارتمان ریاضی و کامپیوتر استعدادهای درخشان مشهد

المپیاد ریاضی و کامپیوتر

دپارتمان ریاضی و کامپیوتر استعدادهای درخشان مشهد

« دپارتمان ریاضی و کامپیوتر استعدادهای درخشان مشهد »

ایمیل جهت انتقال نظرات و سوالات:
mathdpt88 [at] gmail [dot] com

گروه اطلاع رسانی دپارتمان (عضو شوید!):
mathdpt88 [at] googlegroups [dot] com

طبقه بندی موضوعی
کلمات کلیدی

۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

سلام دوباره

پس اعلام نتایج حرفهای زیادی در مورد اینکه از 42 نفر پذیرفته شده تنها 5 نفر خارج از شهر تهران هستند بازگو شد، اما گویا نتایج قطعی است.

در این میان 10 نفر از پذیرفته شدگان سال دومی هستند که یکی از آنها که سال دومی و خارج از شهر تهران می باشد آقای رسول اخوان مهدوی از دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1 هست.

به رسول هم تبریکات فراوان می گیم و امیدوارم این واقعه نشانی از حرکت و پویایی بیشتر دانش آموزان مشهد به سمت المپیاد ریاضی باشه.

امیدوارم بالا بودن این پست باعث نشه که پست پایینی رو نخونید!

۵ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰ ۲۷ خرداد ۹۲ ، ۰۸:۱۰
مهدی کاظمی
سلام به همه ... تبریک میگیم به همه اونایی که قبول شدن. به هر حال از بحث نتایج که بگذریم تابستون و کار های تابستون هم مهمه ...
خب بریم سر اصل مطلب کاری که قراره بکنیم اینه که هر چند وقت یه بار یک سری سوال بدیم تو تابستون (شبیه یه آزمون) و شما آزمون بدین. 
نکات :
  ۱. این طرح ممکنه حتی شروع نشه.
  ۲. از اونجا که نه تصحیح میشه نه حلاش گذاشته میشه شما وظیفه دارین خودتون حل کنین (هر کسی که یک سوالی رو حل کرد و دید کسی حل نکرده بیاد و تو نظرات حلشو بگه و راه حلای همدیگه رو باید تصحیح کنین)
  ۳. اولین لحظه ای که متوجه بشیم همکاری نمیکنین دیگه ادامه نمیدیم .
  ۴. من خودم به شخصه وقت زیادی ندارم و نمیتونم سوال حتی کپی کنم اگه سوال خوبی دیدین ایمیل کنین و ما تو آزمون بعدی میذاریم.
  ۵. اولین کسی که یک سوال رو حل کنه میتونه تو آزمون بعد یک سوال رو طرح کنه‌.
  ۶. کسی که بیشترین سوال رو طرح کنه جایزه میگیره.
  ۷. اگر تو پستهای این طرح نظری ببینم و حس کنم اون نظر مناسب اون پست نیست این روند متوقف میشه.
  ۸. طریقه و روش های فرستادن سوال ها رو بعدن میگم (شاید)
۰ نظر موافقین ۴ مخالفین ۳ ۲۶ خرداد ۹۲ ، ۲۱:۱۵
مهرداد میری

سلام به همگی،

نتایج مرحله دوم المپیاد کامپیوتر اومد. خوشحالم که تلاش دوستانمون به سرانجام رسید

1- از مشهد 6 نفر قبول شدند که ضمن عرض تبریک، به شرح زیر هست:

  • اکاتی - نسترن : سوم - فرزانگان 1 (مشهد)
  • پردل - پارسا : سوم - شهید هاشمی نژاد 1 (مشهد)
  • جبارزاده گنجه - پیمان : دوم - شهید هاشمی نژاد 1 (مشهد)
  • کریمی - آرمان : سوم - بعثت (مشهد)
  • مهرداد - میری : سوم -شهید هاشمی نژاد 1 (مشهد) >>ورود مستقیم به دوره تابستانی
  • نصری عبس آباد - علیرضا : سوم -شهید هاشمی نژاد 1 (مشهد)

همونطور که ملاحظه می کنید آقای آرمان کریمی هم که سال اول دبیرستان رو هاشمی نژاد 2 بود و بعدش برای سال دوم و سوم به دبیرستان بعثت منتقل کرد خودش رو، قبول شده و این باعث خوشحالی بیش از پیش همگی ماست؛ چرا که پرورش استعدادها از حالت متمرکز در اومده و دبیرستانهای بیشتری در سطح شهر خواهان این هستند که بر روی رقابتهای علمی سرمایه گذاری کنند. ضمن عرض تبریک به مسئولین مدرسه بعثت امیدواریم که بستری که در حال ایجادش هستند بستر سالمی باشه و اولویت آنها حفظ روالهای اخلاقی و بیان واقیعیات در همه ابعاد به ویژه تبلیغاتشون باشه! برای آرمان عزیز هم که از همون سال اول میشناسیم و به طور مستمر با کلاسها، آزمونها و مدرسین دپارتمان در ارتباط بوده آرزوی موفقیت و ورود به دوره تابستون می کنیم.

2- شخصا معتقدم که اگر موفقیتی به دست اومده مستقیما نتیجه تلاش خود دوستانمون هست. باز هم تاکید می کنم که المپیاد یعنی پشتکار در حل مساله! اگر دپارتمان کاری کرده فقط در قسمت تشویق و فراهم نمودن بستر مناسب برای رشد دانش آموزان بوده که اگر نگاه و پشتیبانی مثال زدنی مدیران و سرپرستان آموزش المپیاد مدارس استعدادهای درخشان، با وجود همه محدودیتها و تنگ نظری ها نبود، قطعا این دستاوردها حاصل نمی شد.

3- دوستانی که قبول نشدن: اعتراض رو فراموش نکنید همونطور که در سایت کمیته اشاره شده. اما مهمترین نکته: فقط اینو بگم که المپیاد صرفا یک رقابت هست که قبولی در آن نشاندهنده هیچ موضوعی نیست. مثالهای بسیاری از دانشجویانی سراغ دارم که در المپیاد نتیجه خوبی داشتند ولی بعدا از دانشگاه به دلایل آموزشی اخراج شدند. همچینین عکس آن؛ افراد بسیاری هستند که حتی در مرحله اول المپیاد قبول نشدند اما هم اکنون در 10 دانشگاه اول جهان در حال تحصیل هستند. المپیاد یک رقابت هست که کل بار آموزشی آن تاکید بر پشتکار برای رسیدن به نتیجه مطلوب هست.

4- از همه اساتید دپارتمان به نوبه خودم تشکر می کنم، به ویژه از دانیال و مهرداد عزیز که عملا کارهای اصلی دپارتمان، امسال به اونها سپرده شده بود. خیلی چیزها از این دوستان یاد گرفتم.

5- از صمیم قلب آرزو می کنم همگی موفق باشید. بعضی دوستانی که در جریان آموزش المپیاد پیدا کردم فارغ از نتیجه ای که کسب کردند از بزرگترین افتخارات زندگی من هستند. 

6- شادی و امید رو با هیچ چیز عوض نکنید ... باور کنید اصلا نمی ارزه! :)

۱ نظر موافقین ۶ مخالفین ۰ ۲۶ خرداد ۹۲ ، ۱۹:۳۶
مهدی کاظمی